Interview in de lente/zomer editie 2026 van magazine Noest.
Het magazine is een uitgave van Baptist Houtbewerking in Arnhem en ontvang je gratis bij elke bestelling op Baptist.nl. Het gehele interview met Rob kun je ook hier op de website van Baptist lezen.
FRAGMENT UIT HET INTERVIEW:
Speeldoosjes zijn een soort magische objecten, vindt Rob. “Een muziekdoosje schept een band tussen mensen. Het is niet iets wat je achteloos koopt. De melodie, de boom, de afbeelding, je stemt het af op de ontvanger. Het is een kleine container van intentie. En het geven is net zo leuk als het krijgen!”
Al zijn muziekdoosjes heeft Rob gemaakt in Utrecht, waar hij tot voor kort woonde en werkte. Op de Donkerstraat, om de hoek van Museum Speelklok en de Domtoren, was lange tijd de winkel van Robin Wood te vinden. Twee dagen per week gingen de deuren open en konden bezoekers kijken wat er achter de sprookjesachtige etalage te ontdekken was. “Ik hou van theater, van iets neerzetten. Het is hoe ik in de wereld sta.
De meest sprookjesachtige plek die ik ken, waar ik me het meest thuis voel, is het bos. Een pad volgen, niet weten waar je uitkomt, zo veel werelden, zo veel lagen, die sfeer wil ik uitdrukken als ik de doosjes presenteer.”
Foto Copyright: Noest Magazine

Foto: Noest Magazine


